.

/ 13 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

ببخشيد اشتباه تایپ شد : باد بادک با باد مخالف نه باد موافق بالا می رود . راستش از خوب کسی سوال کردید . زیرا تجربه یک مخالف را خودم هم دارم . این مخالف اینتر نتی یک مدت بند کرده بود و هر چی از دهنش در می یومد مزخرف توی وبم می نوشت !!!!!و اینکه مطمئن باشید که این مخالف نوشته هایتان خیلی پیش خدا قرب داشته که سر راه وب لاگ ما قرار گرفته حالا بیشتر در پایین توضیح می دم .اولاْ خودم شخصاْ نظر های مخالفهایی که نامربوط می گن و مزاحمهای وبم را به خاطر حرمت آشیونه وب لاگم حتماْ پاک می کنم تا ردی ازشون در وب لاگم باقی نمونه !؟ فکر کن وبلاگت که حرفها و احساسات درونیتان را راحت می زنید تا به آرامش و صافی دلتان و روحتان برسید خونه شماست . آیا مزاحم را راه می دهید نه مسلم که نه !

نرگس

پس وب لاگ که خانه حرفهای دل من است چرا نظر مزاحم درش باقی بماند و فکرم را با دیدنش بهم بریزد و از مبدا اصلی و هدف اصلیم دور بمانم . پس اولا حتما نظر مهمان مزاحم پاک می شود تا جلوی چشمم نباشد تا فکرم از هدف اصلیم با این مخالف نا مربوط دور نشه . دوما نظر دوستانی که دوست ندارم به عقایدشون توهین بشه ( این را هم باید بگم که حالا به این نتایج رسیدم زيرا با اين مزاحم وبم تجربم بالا رفته که چی کار کنم بهتره و عاقلانه تره !؟) هم در قلبم حک می شه و مجبور می شم که در وبم نباشه اما حالا به يک راه خوب رسيدم که با کنترل کردن نظرات ديگه مجبور نمی شم نظر دوستان خوبم را پاک کنم فقط ارسال به صفحه وبم نمی کنم تا مزاحمه نتونه و راه براش باز نشه که دست به اقدامی بزنه که برای من گرون تموم بشه !؟ پيشگيری بهتر از درمانه اما حتماْ نظر مزاحمها پاک برای محو و نيست شدن اثر نظرشان می شود و اينکه ثالثاْ پوستم کلفت شده و ديگه برام مهم نيست که مزاحمه چی در موردم بگه و چی به نام من توی وب دوستان نظر بذاره .چ.ن خدا بزرگه . جای حقه و خودش بهتر می دونه داره چی کار می کنی و ماه هيچ وقت پشت ابر نمی مونه .

نرگس

دوست من واقعا بعضی از انسانها تربيتشون اينه و مقصر نستند زيرا فکر هر کس به قدر همت و کلام اوست . دوست من از اين جور آدمها توقع انسانيت و شرافت نمی شه کرد ( فکر می کنيد برای چی دلتنگ از آدم نماهای مسلمون نما می شم ؟) و حتی اگر جوابشان هم بديد فقط خودتان را خسته کرديد . نتيجه : ما چند جور دوست داريم که در وبمان نظر می دند . يکی واقعا با چشم دل نوشتمون را می خونه و بدون غرض و دوستانه نظر می ده . ۲) يکی رهگذره و فقط می ياد استفاده کنه و يک تعريف هم اگر از نوشته هايمان خوشش بياد می کنه وگرنه می ره و پشت سرش را هم نگاه نمی کنه ! ۳) يکی موندگاره و فقط برای دلش نظر می ده و متنها را می خونه ۴) يکی مرض درونی داره و مزاحمه و قصد آزار داره چون يک عده اگر اذيت هم نوعی را نکنند روز شان شب نمی شه !؟ ................. حالا بنده به اون دوستی که با چشم دل نظر می ده برای اينکه مزاحمه به نظرات و عقايد اون دوست چيزی نگه و خدايی نکرده دوستم هم با دير پاک کردن من نخونه و دلخور از بی توجهی نویسنده وب لاگ نشه نظر ش را هيچ وقت در معرض ديد عموم در وبم نمی ذارم تا حسرت چشمها بدون درک دل نبينند .

نرگس

و کسی هم که مرض درونی داره و مزاحمه اصلا دهن به دهنش هيچ وقت نمی کنم چون می شم مثل اون ! هميشه می گن ادب از که آموختی از بی ادبان و بيشتر از مخالف اونها بيشتر راه درست را پيدا می کنيم .. فقط پاکش می کنم و اگر با کم محليم باز هم به خاطر مرض درونيش ادامه داد فقط يک بار نظر می ذارم در جهت اصلاحش که : از خدای دلت و وجدانت می خوام که اصلاحت کنه . نکته : اگر وقتی من به وب شما سر می زنم و می بينم کسی به نوشته شما بد نظر داده . رد می شم می رم زيرا مهم نظر من روی شماست که من شما را هيچ وقت اونجوری که اون کسی که به شما نظر نامربوط داده نديدم و توی وب من هم کوتاهی نشه و نذاشته که شما ببينيد و دلخور بشيد که چرا من پاک نکردم . پس اگر هم ما دوستهای وب لاگ نويس و پاک نويس با کلامهای پاک دلمون ايمان داشته باشيم و بهم معتمد و معتقد باشيم هيچ وقت کسی با نظر نا حقش نمی تواند اين پيوند دوستی ما را بگسلد يعنی جرات نمی کنه زيرا می بينه که ما با هم متحديم .

نرگس

پس دوست من بهترين راه اينه که نظراتش را پاک کنی بذار به اشتباهش پی ببره زيرا با جواب دادنش و جريح شدن او به تکرار اين کار فکرتان الکی مشغول نکنه و از اهداف مهمتان وا نمونين !؟ ببين بعضی ها هستند که فقط دلشون می خواد فکر کسی را با آزارشون و حرفهای نا مربوطشون لذت می برند که بچر زو نند و گناهی هم ندارند اين جور بار اومدند از ريشه کج بزرگ شدند و اميد اصلاحشون اصلا توسط ما نيست . مگر اينکه خودشون بخواند و يک روز سر شون به سنگ بخوره و خدای دلشون و وجدانشون بيدار بشه و چشم دلشون را باز کنه تا حقيقت و راستی ومعرفت را به درونشان راه بدهند و حتما اگر خودشان بخواهند تغيير می يابند و حتما يک روز می رسند به اينکه از اين کار هايشان بايستی دست بر دارند زيرا تا کی می خوان وجدانشون را گول بزنند . يادت باشه : جهان ۵ چيز دارد : خوب - بد - خوش - نا خوش - عالی و اين ۵ چيز از لحاظ معنی خيلی متفاوتند . و اينکه هر انسانی کارش درستره دشمن و مخالف هم زياد داره تازه خوشحال باش يک مخالف پيدا کردی که بيشتر به درستی حقايق کلام دورنت ايمان بياوری و اين يعنی مقدمه رسيدن زودتر شما به کشف هدف بی وقفه متنهای دلتو

نرگس

و هميشه از آدمهای بی نشان که جرات گفتن اسم و فاميليشون را ندارند پرهيز کن هويت هر کس در رويايوئی اولش ابتدا با بيان نام و نام خانوادگی مشخص می شه . پس چجور بيايم وقتمان را برای کسی بذاريم که نمی شناسيمش و حتی عقايدش را قبول نداريم و حتی اون حاضر نيست به احترام به عقايدمون نظر بده و حتی حاضر نيست به نظرات خودش احترام در شيوه بيانش بذاره و به عقايد خودش پايبند باشه و حتی حاضر نيست به کلام و نجوای دلش گوش بده و با وجدان حرف و نظر بده . برای چی ما خودمون را خسته کنيم و دهن به دهنش کنيم و فکر کنه که کارش درسته نه نه نه ارزش وقت ما که تحصيل کرديم خيلی بيشتره !؟ از اونی که می خواد با مزاحمت روز ش را شب کنه .نمی دونم به جوابتان رسيديد راستش از مزاحم و مخالف وبم خودم گله مند بودم و با مخالف وب شما جوابهام قاطی شد .ببخشيد . بعضی وقتها به خدا می گم که خدايا کی می خواد اين مزاحمه اصلاح بشه ؟ اما هنوز خدا جوابم را نداده فقط يک چيز بهم گفته می دونی چی ؟ گفت صبر کن . صبور بودن در کارمان کمک می کند که بفهميم چرا کارها و موفق شدن در زمينه کارمان و پول دار شدن در زمينه کارمان زمان می برد .

نرگس

شاد باش و شادمانی کن جهان در دست توست آسمان و زمين هر دو خم از بازوی توست . روز گاری که جفا بر حيدر و آلش نمود مطمئناْ مقتل آمالهای ما و توست . من ملک بودم و فردوس برين جايم بود آدم آورد مرا دير خراب آبادم يا حق اگر ايراد تایپی دارد ببخشيد زيرا سريع به علت کمبود زمان تایپ کردم . اميد وارم به جوابتان رسيده باشيد .

نرگس

بعضی دیگر هیچ وب بدرد بخور و دوستی نمی تونند بیابند . اما خودم لینکایی که فرصت می کنم بهشون سر بزنم را می ذارم جلوی چشمم !؟ لینکایی که نمی تونم بهشون سر بزنم باز غیر فعال می ذارم در مدیریت وب لاگ تا هر وقت فرصت کردم سر بزنم !؟ و کل لینکها را برای خودم می ذارم زیرا سلیقه هر کس در انتخاب لینک مورد علاقش متفاوت است !؟ و کلی لینک در صفحه پرشین هست که آدم بتونه سر بزنه و بهره ببره !؟

نرگس

می دونی شايد اين تجربه من هم بدردتان بخوره آنهم از لينک دوستان که موجود در پرشينه ؟! وقتی وارد صفحه نخست پرشین بلاگ می شم می بینم چقدر دوست که می تونیم با انتخاب یک نام وارد صفحه وب جدیدی بشیم اما آخرش که چی ؟! فعلاً می خوام فقط حرفهای دلم را بنویسم تا سبک بشم انشا لله سر فرصت می رم و از آدرسهای جدید هم بهره و سود می برم . چون خیلی حرفهای دل دارم که باید بزنم تا سبک بشم . می دونید بعضی ها لینک دوستاشون را می ذارند برای اینکه از وبهای انتخابی و سودمند جمع آوری شده یشان دیگران هم بهره و سود ببرند و یک اثر و خاطره زیبایی از شون بمونه ؟! تا همه چه از مطالب لینک خودشان از مطالب مابقی دوستانشان هم سود ببرند . اما بعضی دیگر برای این می ذارند که جلوی چشمشان باشد تا بتو نند سر بزنند . بعضی دیگر توی محیط مدیریت وب لاگ می ذارند که صفحه وبشون شلوغ نشه و آدرس لینکهای مفید جلوی چشمشان باشه تا هر وقت خواستند بهره ببرند .

نرگس

اما يک چيز جالبتر يکی از مزاحمهای وبم می دونی کی بود ؟ همون دوستی بود که به لينکش سر می زدم و نظر می دادم و اون هم نظر به وبم می داد حالا بماند از کجا فهميدم . بهر حال اين تجربم بود که واقعا نمی شه به همه اعتماد کرد برای همين گفتم که نمی تونم تمام نظر ها را با ديد مثبت بنگرم . که قرعه اين تصميم سر شما شکسته شد که خوشبختانه سوء تفاهم حل شد و يک پيشنهاد سعی کنيد نظرات را کنترل و فقط برای خودتون در مديريت وب لاگ ارسال بشه بهتره ؟! اين جوری تکليف کارتان مشخص تره . موفق و شاد و پيروز دوستانه هر تجربه ای داشتم دادم خوشحال می شم شما هم بگيد .